امروز دوشنبه, 05 فروردين 1398 - Tue 03 26 2019

                 

منو

مجموعه آثار آیت الله خرازی حفظه الله تولید شد

مجموعه آثار آیت الله سید محسن خرازی حفظه الله، توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، تولید و به‌زودی عرضه خواهد شد.

به گزارش نورسافت؛ مدیرکل ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، با اعلام این خبر گفت: این نرم‌افزار حاوی متن کامل ۱۲ عنوان کتاب در ۲۹ جلد از آثار آیت الله خرازی می باشد که به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، تولید و به زودی در اختیار جامعه علمی قرار خواهد گرفت.

غلامرضا رحمانی با اشاره به نحوه دسته‌بندی محتوای این برنامه افزود: کتاب‌‌های ارائه شده در نرم‌افزار مجموعه آثار آیت الله خرازی در موضوعات اصول فقه، فقه، کلام و حدیث دسته بندی شده و کاربر به راحتی می‌تواند دامنه محتوایی مد نظر خود را ایجاد کرده و در کتاب‌های همان دسته‌بندی به تحقیق و پژوهش بپردازد.

رحمانی در ادامه بیان داشت: عمده الاصول، البحوث الهامه فی المکاسب المحرمه، خلاصه عمده الاصول، حاشیه جامع المدارک، تعلیقات علی آراء المحقق الخوئی، تعلیقه علی کفایه الاصول، حاشیه علی تعلیقات المحقق الاصفهانی، حاشیه مستمسک العروه الوثقی، سخنی پیرامون توسل و ... برخی از کتاب‌هایی است که این نرم‌افزار، به صورت متنی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

وی افزود: در نرم‌افزار مجموعه آثار آیت الله خرازی، برخی کتاب‌ها نیز به صورت تصویری ارائه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به، الامر بالمعروف والنهی عن المنکر، ارث الزوجه من الرباع والاراضی، شرح کتاب احیاء الموات من شرائع الاسلام و ... اشاره نمود.

رحمانی در پایان به معرفی امکانات و قابلیت‌های این کتابخانه الکترونیکی پرداخت و گفت: جستجو به روش‌های گوناگون در الفاظ و عبارات متن و فهرست کتاب‌های برنامه، ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت نامه با امکان دسترسی به ریشه و متشق کلمات، متن قرآن کریم به همراه ترجمه و امکان جستجو در آیات، همچنین یادداشت برداری، انتقال متن به word، ویرایش و چاپ متن از جمله قابلیت‌های پژوهشی این نرم‌افزار می‌باشد که مسیر تحقیق و پژوهش را برای کاربر هموار می‌نماید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد